Məlumatların qorunması haqqında bildiriş
Robert Bosch GmbH (bundan sonra "Bosch", "Biz" və ya "Bizi", "Bizə") sizi veb-saytlarımızda və mobil tətbiqlərimizdə (həmçinin birlikdə "onlayn təklif") salamlayır. Şirkətimiz və məhsullarımıza olan marağınız üçün sizə təşəkkür edirik.
1. Bosch şirkəti məxfiliyinizə hörmət edir
Şəxsi məlumatlarınızın emalı müddətində məxfiliyinizin qorunması, o cümlədən bütün biznes məlumatlarının təhlükəsizliyi bizim üçün vacib məsələdir. Biz onlayn təkliflərimizə ziyarətiniz zamanı toplanmış məlumatlarınızı məxfi saxlayır və yalnız normativ aktlara müvafiq olaraq emal edirik.
Məlumatın qorunması və informasiya təhlükəsizliyi bizim korporativ siyasətimizə daxildir.
2. Nəzarətçi
Robert Bosch GmbH məlumatlarınızın emalı üçün məsul nəzarətçidir; istisnalar məlumatların qorunması haqqında bu bildirişdə qeyd edilib.
Bizim əlaqə məlumatlarımız aşağıdakı kimidir:
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 Gerlingen-Schillerhöhe
ALMANİYA
E-poçt: kontakt@bosch.de
Tel.: +49 711 400 40990
3. Şəxsi məlumatların toplanması, emalı və istifadə edilməsi
3.1 · Emal olunmuş məlumatların kateqoriyaları
Kommunikasiya məlumatları (məs., ad, telefon nömrəsi, e-poçt, ünvan, IP ünvanı) emal olunur.
3.2 · Prinsiplər
Şəxsi məlumatlar müəyyən edilmiş və ya müəyyən edilə bilən fiziki şəxs haqqında bütün məlumatları əhatə edir, buraya daxildir: insanın kimliyini müəyyən edən ad, ünvan, telefon nömrələri, e-poçt ünvanı, müqavilədəki əsas məlumatlar, müqavilə uçotu və ödəniş məlumatları.
Biz yalnız normativ hüquqi əsas olduqda və ya siz, məsələn, qeydiyyatdan keçməklə bu məsələ ilə bağlı məlumatların emalı və istifadəsinə icazə verdikdə şəxsi məlumatları (o cümlədən IP ünvanları) toplayır, emal edir və istifadə edirik.
3.3 · Emalın məqsədi və hüquqi əsasları
Biz, o cümlədən səlahiyyət verdiyimiz xidmət təminatçıları sizin məlumatlarınızdan aşağıdakı emal məqsədləri üçün istifadə edir:
3.3.1 Bu onlayn təkliflərin təmin edilməsi
• Hüquqi əsas: Əsas etibarilə, məlumatların qorunması və rəqabət qanununa uyğun şəkildə baş verdiyi müddətcə, birbaşa marketinqdə bizim hissəmizə düşən qanuni maraq.
3.3.2 · Bu xidmət pozuntularının, o cümlədən təhlükəsizlik səbəblərindən həll edilməsi
• Hüquqi əsas: Məlumatların təhlükəsizliyi və əsas etibarilə, xidmət pozuntularının həllində, habelə təkliflərimizin qorunmasında qanuni maraq çərçivəsində hüquqi öhdəliklərimizin yerinə yetirilməsi.
3.3.3 Özünü tanıtma və başqalarının təşviqi, habelə bazar araşdırması və qanunvericiliklə icazə verilən və ya razılıq əsasında həyata keçirilən təhlili əldə etmək
• Hüquqi əsas: Razılıq və ya əsasən, məlumatların qorunması və rəqabət qanunu çərçivəsində olduqda birbaşa marketinqdə bizim hissəmizə düşən qanuni (legitim) maraq.
3.3.4 · Hüquqlarımızın mühafizəsi və müdafiəsi
• Hüquqi əsas: Tərəfimizdən hüquqlarımızın qorunması və müdafiəsinə qanuni (legitim) maraq.
3.4 · Qeydiyyat faylları
Siz hər dəfə internetdən istifadə etdikdə brauzeriniz qeydiyyat fayllarımızda saxladığımız müəyyən məlumatları ötürür.
7 gün ərzində təhlükəsizlik məqsədilə (məsələn, hücum cəhdlərini araşdırmaq üçün) və xidmət pozuntularını müəyyənləşdirmək üçün qeydiyyat fayllarını saxlayır və sonra silirik. Dəlil məqsədilə saxlanılmalı olan qeydiyyat faylları silinənlər bölməsindən çıxarılır və vəziyyətdən asılı olaraq araşdıran orqanlara ötürülə bilər.
Loq fayllar təhlil məqsədilə də istifadə olunur (İP ünvanı olmadan və ya qismən olmadan), modul 3.3.3-ə baxın. Özünü tanıtma və başqalarının təşviqi, habelə bazar araşdırması və qanunvericiliklə icazə verilən və ya razılıq əsasında həyata keçirilən təhlili əldə etmək
Qeydiyyat faylları aşağıdakı məlumatlar saxlanılır:
• Onlayn təkliflərə keçid üçün istifadə olunan terminal cihazın IP ünvanı (internet protokolu ünvanı);
• Onlayn təkliflərə girilən internet saytlarının internet ünvanı (mənşə və ya istinad URL-i);
• Onlayn təkliflərə keçid üçün istifadə olunmuş xidmət provayderinin adı;
• Giriş edilən faylların adı və ya məlumatlar;
• Məlumatların yenidən daxil olunması tarixi və saatı, o cümlədən müddəti;
• Ötürülən məlumatın miqdarı;
• Quraşdırılan əlavələr də daxil olmaqla istifadə edilən internet brauzerində əməliyyat sistemi və məlumatlar (məs, Flash Player);
• http status kodu (məs, "Sorğu uğurludur" və ya "Sorğu göndərilən fayl tapılmadı").
3.5 · Uşaqlar
Bu onlayn təklif 16 yaşdan aşağı uşaqlar üçün nəzərdə tutulmayıb.
3.6 · Məlumatların ötürülməsi
3.6.1 · Digər nəzarətçilərə məlumatların ötürülməsi
Prinsipcə, müqavilə öhdəliklərinin yerinə yetirilməsi üçün tələb olunduqda, yaxud biz və ya üçüncü tərəfin məlumatların ötürülməsində qanuni marağı olduqda və ya siz razılıq verdikdə şəxsi məlumatlarınız digər nəzarətçilərə ötürülür. Qanuni əsaslara dair xüsusiyyətləri və alıcılar və ya onların kateqoriyalarını "Emalın məqsədi və hüquqi əsasları" bölməsində tapa bilərsiniz (bax 3.3).
Əlavə olaraq, məhkəmə qərarı, inzibati icra və ya qanuni qaydalara əsasən öhdəliyimiz olduqda məlumatlar digər nəzarətçilərə ötürülə bilər.
3.6.2 · Xidmət provayderləri (ümumi)
Biz satış və marketinq xidmətləri, müqavilə menecmenti, ödəniş idarəsi, proqramlaşdırma, məlumat hostinqi və hotlayn xidməti kimi tapşırıqların icrası üçün kənar xidmət provayderlərini işə cəlb edirik. Biz bu xidmət provayderlərini ehtiyatla seçmişik və xüsusilə də onların saxladığı məlumatların qorunması və səylə idarə olunmasını müntəzəm olaraq yoxlayırıq. Bütün xidmət təminatçılarından məxfiliyi saxlamaq və qanuni öhdəliklərə riayət etmək tələb olunur. Xidmət provayderləri Bosch qrupunun digər şirkətləri də ola bilər.
3.6.3 · AİZ-dan kənardakı tərəflərə ötürmə
Biz həmçinin EEA-dan kənarda olan qəbuledicilərə, üçüncü tərəflərə də şəxsi məlumatı ötürə bilərik. Bu halda biz köçürmədən əvvəl məlumat qəbuledicisinin şəxsi məlumatları qorumaq istiqamətində müvafiq səviyyəyə malik olmasına əmin oluruq və ya siz bu köçürməyə razılıq verirsiniz. Siz üçüncü ölkə qəbulediciləri ilə bağlı ümumi baxış və məlumatın qorunması üzrə müvafiq səviyyəni təmin edən xüsusilə razılaşdırılmış şərtlərin nüsxəsini əldə edirsiniz. Xahiş olunur, bunun üçün "Əlaqə" bölməsində qeyd olunan ifadələrdən istifadə edin (bax no. 10).
3.7 · Saxlama müddəti, tutma dövrləri
Əsasən biz məlumatlarınızı onlayn xidmətlərimiz və onlarla əlaqəli xidmətlərin göstərilməsi üçün lazım olan müddətdə və məlumatların saxlanması üçün legitim marağa malik olduğumuz müddətdə (məsələn, müqavilə öhdəliklərimizin yerinə yetirilməsindən sonra poçt marketinqi üçün legitim marağımız olduqda) saxlayırıq. Bütün digər hallarda hüquqi öhdəliklərin yerinə yetirilməsi üçün saxlamalı olduğumuz məlumatlar (məs., vergi və ticari kodeksə görə tutma müddətləri nəticəsində müvafiq dövr üzrə mövcud olan müqavilə və hesab-fakturalar kimi sənədləri saxlamalıyıq) istisna olmaqla, şəxsi məlumatlarınızı silirik.
4. Çərəzlərdən istifadə
Onlayn xidmətlərimizin məzumunda kuki və izləmə mexanizmlərindən istifadə oluna bilər. Kukilər onlayn xidmətlərimizi ziyarət etdiyinizdə kompüterinizdə toplanaraq saxlanılan kiçik mətn fayllarıdır. Müxtəlif texnologiyalardan istifadə edərək izləmək mümkündür. Xüsusilə, pixel texnologiyasından istifadə edərək və / və ya qeydiyyat fayl analizi zamanı məlumatları emal edirik.
4.1 · Kateqoriyalar
Onlayn xidmətin texniki funksiyaları üçün məcburi olaraq tələb olunan bu cür çərəzlər ilə onlayn xidmətin texniki funksiyası üçün məcburi tələb olunmayan çərəz və izləmə mexanizmlərini ayırd edirik.
Ümumiyyətlə onlayn xidmətdən qeyri-texniki məqsədlərə xidmət edən çərəzlər olmadan istifadə etmək mümkündür.
4.1.1 · Texniki baxımdan tələb olunan çərəzlər
Texniki baxımdan tələb olunan çərəzlər dedikdə, həmin çərəzlər olmadan onlayn xidmətin texniki şərtlərinin təmin edilməsi mümkün olmayan çərəzlər nəzərdə tutulur. Bura məs., video və ya audio görüntülərin rəvan şəkildə bərpasını təmin etmək üçün məlumatları saxlayan çərəzlər daxildir.
Bu kimi çərəzlər siz internet səhifəsini tərk etdikdən sonra silinəcəkdir.
4.1.2 · Texniki baxımdan tələb olunmayan çərəzlər və izləmə mexanizmləri
Marketinq çərəzləri və izləmə mexanizmlərindən istifadə edirik. Bu kimi çərəz və izləmə mexanizmlərindən yalnız siz bizə razılıq verdiyiniz təqdirdə istifadə edirik. Məxfilik parametrlərinizin cari vəziyyətini qoruyan çərəz istisna olmaqla (seçim çərəzi). Bu çərəz legitim marağa əsaslanır.
Ümumi
Marketinq çərəzləri və izləmə mexanizmlərindən istifadə edərək tərəfdaşlarımız və biz sizin istifadəçi davranışlarınızın təhlillərinin nəticələrinə əsasən sizə təklifləri göstərə bilirik:
• Statistikalar:
Statistika vasitələrindən istifadə edərək məsələn, sizin səhifəyə baxış sayınızı hesablayırıq.
• Dönüşüm izləmə:
Əgər siz bizim internet səhifəmizə müvafiq tərəfdaşımızdakı reklam vasitəsilə daxil olursunuzsa dönüşüm izləmə tərəfdaşımız komputerinizə çərəz ("dönüşüm çərəz") yerləşdirir. Adətən, bu çərəzlər 30 gündən artıq etibarlı olmur. Siz internet səhifəmizin müəyyən səhifələrini ziyarət edir və çərəzlərin vaxtı hələ bitməyibsə, biz və müvafiq dönüşüm tərəfdaşımız cari istifadəçinin reklama basdığını tanıyır və buna görə də bizim internet səhifəmizə yönəldir. Bunu müxtəlif qurğulardan da icra etmək olar. Dönüşüm çərəzinin köməyi ilə əldə edilən məlumatlar dönüşüm statistikasını tərtib etmək və müvafiq reklamı tıklayan və dönüşüm izləmə işarəsi ilə veb-sayta yönləndirilmiş istifadəçilərin ümumi sayını qeydə almağa xidmət edir.
Xahiş olunur nəzərə alasınız ki, alətlərdən istifadə məlumatlarınızı AİZ xaricində GDPR-ə (məsələn, ABŞ-a) uyğun olaraq qoruma səviyyəsinə malik olmayan qəbuledicilərə ötürməyi əhatə edə bilər. Bununla əlaqəli daha ətraflı məlumat üçün fərdi marketinq alətlərinin aşağıdakı təsvirinə baxın:
• Ad: Google Analytics
Provayder: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, İrlandiya
Funksiya: İstifadəçi davranışının təhlili (səhifə axtarışları, ziyarətçilərin və ziyarətlərin sayı, yüklənmə), daxil olmuş Google istifadəçilərinin qurğu məlumatları əsasında yalançı istifadəçi profillərinin yaradılması (cihazların izlənməsi), saxta istifadəçi məlumatlarının Google tərəfindən verilən hədəf qrupuna aid məlumatlarla zənginləşdirilməsi, Google reklamları ilə birlikdə yenidən planlaşdırma, UX testi, dönüşüm izləmə və yenidən işləmə
• Adı: Google Tag Manager
Funksiya: İstifadəçi interfeysi vasitəsilə veb etiketlərinin idarə edilməsi, veb saytlarımızda proqram kodlarının inteqrasiyası
• Adı: Google Ads
Funksiya: Reklamların yerləşdirilməsi, təkrarlama, dönüşüm izləmə
Əlavə məlumat: https://adssettings.google.com/authenticated
4.2 · Çərəzlər və izləmə mexanizmlərinin idarə edilməsi
Çərəz və izləmə mexanizmi parametrlərinizi brauzerdə və / və ya gizlilik parametrlərimizdən idarə edə bilərsiniz.
Qeyd: Daxil etdiyiniz parametrlər yalnız hər dəfə istifadə olunan brauzerə aiddir.
4.2.1 · Bütün çərəzlərin deaktiv edilməsi
Bütün çərəzləri deaktiv etmək istəyirsinizsə brauzerinizin parametrlərindən çərəzləri deaktiv edin. Xahiş olunur nəzərə alasınız ki, bu, internet səhifəsinin fuksionallığına təsir edə bilər.
4.2.2 · Texniki baxımdan tələb olunmayan izləmə mexanizmləri və çərəzlər ilə əlaqədar sizin parametrlərinizin idarə olunması
İnternet səhifəmizi ziyarət etdikdə çərəz mərhələsində müvafiq olaraq hər hansı marketinq çərəzi və ya izləmə mexanizmdən istifadə etməyimizə razılıq verib-vermədiyiniz sizdən soruşulur.
Bizim məxfilik parametrlərimizdə gələcəkdə razılığınızı ləğv edə və ya daha sonra razılığınızı verə bilərsiniz.
5. Microsoft Azure-un Məzmun Çatdırılma Şəbəkəsi
Onlayn təklifimizin yükləmə vaxtlarını optimallaşdırmaq üçün biz Azure Məzmun Çatdırılma Şəbəkəsi (CDN) Xidmətlərindən istifadə edirik. Provayderlər Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052-6399, ABŞ və Microsoft Ireland Operations Limited, One Microsoft Place, South County Business Park, Leopardstown, Dublin 18 D18, İrlandiyadır.
CDN coğrafi olaraq paylanmış serverlər şəbəkəsinin köməyi ilə onlayn təklifimizin məzmununu, xüsusən də qrafika, mətn və ya skript kimi böyük media fayllarını daha tez təmin etməyə kömək edir və bununla da yükləmə vaxtını azaldır.
CDN xidmətlərindən istifadə 6-cı maddənin 1-ci bəndinin mənasında əsas qanuni marağımıza əsaslanır. f Onlayn təklifimizin səmərəli təmin edilməsində GDPR.
Bu emal kontekstində şəxsi məlumatlar ABŞ-a ötürülür. Ötürmə Avropa Standart Müqavilə Maddələrinə əsaslanır, burada Microsoft təqdim etdiyi xidmətlər üçün Avropa məlumatların qorunması qanununa əməl etməyə zəmanət verir.
Microsoft-un CDN xidməti ilə bağlı məxfiliyə dair əlavə məlumatı burada əldə etmək olar: https://azure.microsoft.com/en-us/support/legal/. Microsoft-un məxfilik siyasətini burada tapa bilərsiniz: https://privacy.microsoft.com/en-us/privacystatement.
6. Xarici linklər
Onlayn təkliflərimiz üçüncü tərəfin (xüsusilə də bizimlə əlaqəsi olmayan) internet səhifələrinin linklərini əhatə edə bilər. Belə linklərə basdığınızda, biz məlumat toplanmasına, emalına və üçüncü tərəfə ötürülən şəxsi məlumatın istifadəsinə (məs. IP ünvanı və ya linkin yerləşdiyi sayt URL-i) təsir edə bilmirik, çünki üçüncü tərəflərin icrası təbii olaraq bizim nəzarətimiz xaricindədir. Buna görə, biz üçüncü şəxslər tərəfindən şəxsi məlumatlarınızın işlənməsinə görə məsuliyyət daşımırıq.
7. Təhlükəsizlik
İşçilərimiz və adımızdan xidmətlər göstərən şirkətlər məxfiliyə və məlumatların qorunması qanunlarına əməl etməyə borcludurlar. Müvafiq təhlükəsizlik səviyyəsini təmin etmək və idarə etdiyimiz məlumatlarınızı (xüsusən də təsadüfən və ya qanunsuz formada məhv olmaqdan, manipulyasiyadan, itkidən, dəyişiklikdən, yaxud səlahiyyətsiz tərəflərə açıqlanmaqdan və ya səlahiyyətsiz girişdən) qorumaq məqsədilə bütün texniki və təşkilati tədbirləri görürük. Təhlükəsizlik tədbirlərimiz texnoloji tərəqqiyə uyğun davamlı olaraq inkişaf etdirilir.
8. İstifadəçi hüquqları
Hüquqlarınızı tələb etmək üçün xahiş olunur "Əlaqə" bölməsində verilən məlumatlardan istifadə edin (bax no. 10). Bunu etdikdə, kimliyinizin tərəfimizdən dəqiq identifikasiyasının mümkün olduğundan əmin olun.
8.1 · Məlumat və giriş hüququ
Siz şəxsi məlumatınızın emal olunub-olunmaması haqqında bizdən təsdiq almaq və məlumatınız emal olunarkən ona giriş hüququnuz var.
8.2 · Düzəliş və silmə hüququ
Yalnış şəxsi məlumatların düzəlişini əldə etmək hüququnuz var. Qanuni tələblərin yerinə yetirilməsinə gəldikdə, məlumatlarınızı tamamlamaq və ya silmək hüququnuz var.
Bu, hesablama və ya uçot məqsədləri üçün zəruri olan və ya qanuni tutma müddətinə tabe olan məlumatlara şamil edilmir. Bu məlumata giriş tələb olunmasa da, onların emalı məhduddur (aşağıdakılara baxın).
8.3 · Emalın məhdudlaşdırılması:
Qanuni tələblərin yerinə yetirilməsinə gəldikdə, məlumatlarınızın işlənməsinin məhdudlaşdırılmasını tələb etmək hüququnuz var.
8.4 · Məlumatların portativliyi
Qanuni tələblər yerinə yetirildikdə, bizə təqdim etdiyiniz məlumatları strukturlaşdırılmış, ümumən istifadə olunan və maşın tərəfindən oxuna bilən formada, texniki cəhətdən mümkün olduğu təqdirdə əldə etmək və ya məlumatların üçüncü tərəfə ötürülməsini tələb etmək hüququnuz yenə də olacaq.
8.5 · Etiraz hüququ
8.5.1 · Birbaşa marketinqə etiraz
Əlavə olaraq siz hər zaman birbaşa marketinq məqsədi ilə şəxsi məlumatınızın emalına etiraz edə bilərsiniz. Zəhmət olmasa nəzərə alın ki, təşkilati səbəblərdən sizin etirazınız ilə artıq davam edən kampaniya çərçivəsində məlumatınızından istifadə arasında toqquşma ola bilər.
8.5.2 · Məlumat emalına dair etiraz "legimit maraq"-a dair hüquqa əsaslanır
Bundan əlavə siz şəxsi məlumatınızın "legimit maraq" çərçivəsində emalına etiraz edə bilərsiniz. Biz hüquqi tələblərə əsaslanan hüquqi əsasımız olmayana kimi, sizin hüquqlarınızı aşan hüquqi əsaslar olmayana kimi məlumatınızın yenidən emalını dayandıracayıq.
8.6 · Razılığın geri götürülməsi
Məlumatınızın emalına razılıq versəniz də, gələcəkdə istənilən vaxt bu razılığı ləğv etmək hüququnuz var. Ləğv etməyinizdən əvvəl məlumatların işlənməsinin qanuniliyi dəyişməz olaraq qalır.
8.7 · Baş orqanla bağlı şikayət hüququ
Baş orqan ilə bağlı şikayət etmək hüququna maliksiniz. Yaşayış yerinizdə və ya dövlətinizdə cavabdeh olan nəzarət orqanına və ya bizim məsul nəzarət orqanına müraciət edə bilərsiniz. Bu:
Məlumatların Qorunması və Məlumat Azadlığı üzrə Dövlət Komissarı
Ünvan:
Lautenschlagerstraße 20
70173 Stuttgart
Poçt ünvanı:
Postfach 10 29 32
70025 Stuttgart
Tel.: +49 711 6155 41-0
Faks: +49 711 6155 41-15
E-poçt: poststelle@lfdi.bwl.de
9. Verilənlərin qorunması siyasətinə dəyişiklik
Təhlükəsizlik və məlumat qorunması meyarlarımıza dəyişiklik etmək hüququnu saxlayırıq. Bu hallarda müvafiq olaraq məlumat qorunması barədə bildirişi dəyişəcəyik. Xahiş edirik, məlumat qorunması bildirişimizin mövcud versiyasına diqqət yetirin (çünki o dəyişilə bilər).
10. Əlaqə
Bizimlə əlaqə saxlamaq istəyirsinizsə "Nəzarətçi" bölməsində verilən ünvanda bizə müraciət edin (bax no.2).
Hüquqlarınızı müdafiə etmək və məlumatların mühafizəsi ilə bağlı insidentləri bildirmək üçün aşağıdakı linkdən istifadə edin:
https://www.bkms-system.net/bosch-dataprotection.
Şəxsi məlumatlarınızın emalına dair şikayət və təklifləriniz üçün bizim məlumatların qorunması üzrə əməkdaşımızla əlaqə saxlamağınızı tövsiyə edirik:

Data protection notice
Robert Bosch GmbH (hereinafter “Bosch”, “We” or “Us”) welcomes you to our internet pages and mobile applications (together also referred to as “online offers”). We thank you for your interest in our company and our products.
1. Bosch respects your privacy
The protection of your privacy throughout the course of processing personal data as well as the security of all business data are important concerns to us. We process personal data that was gathered during your visit of our Online Offers confidentially and only in accordance with statutory regulations.
Data protection and information security are included in our corporate policy.
2. Controller
Robert Bosch GmbH is the controller responsible for the processing of your data; exceptions are outlined in this data protection notice.
Our contact details are as follows:
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 Gerlingen-Schillerhöhe
GERMANY
E-mail: kontakt@bosch.de
Telephone: +49 711 400 40990
3. Collection, processing, and usage of personal data
3.1 · Processed data categories
Communication data (e.g. name, telephone number, e-mail address, address, IP address) are processed.
3.2 · Principles
Personal data consists of all information related to an identified or identifiable natural person, this includes, e.g. names, addresses, phone numbers, email addresses, contractual master data, contract accounting, and payment data, which is an expression of a person’s identity.
We collect, process, and use personal data (including IP addresses) only when there is either a statutory legal basis to do so or if you have given your consent to the processing or use of personal data concerning this matter, e.g. by means of registration.
3.3 · Processing purposes and legal basis
We as well as the service providers commissioned by us, process your personal data for the following processing purposes:
3.3.1 · Provision of these online offers
- Legal basis: Predominantly, legitimate interest on our part in direct marketing as long as this occurs in accordance with data protection and competition law.
3.3.2 · Resolving service disruptions as well as for security reasons
- Legal basis: Fulfillment of our legal obligations within the scope of data security and predominantly, legitimate interest in resolving service disruptions as well as in the protection of our offers.
3.3.3 · Self-promotion and promotion by others as well as market research and reach analysis done within the scope statutorily permitted or based on consent
- Legal basis: Consent or predominantly, legitimate interest on our part in direct marketing if in accordance with data protection and competition law.
3.3.4 · Safeguarding and defending our rights
- Legal basis: Legitimate interest on our part in the assertion and defense of our rights.
3.4 · Log files
Each time you use the internet, your browser is transmitting certain information which we store in so-called log files.
We store log files to determine service disruptions and for security reasons (e.g., to investigate attack attempts) for a period of 90 days and delete them afterwards. Log files which need to be maintained for evidence purposes are excluded from deletion until the respective incident is resolved and may, on a case-by-case basis, be passed on to investigating authorities.
Log files are also used for analysis purposes (without the IP address or without the complete IP address) see module 3.3.3 “Self-promotion and promotion by others as well as market research and reach analysis done within the scope statutorily permitted or based on consent”
In log files, the following information is saved:
- IP address (internet protocol address) of the terminal device used to access the online offer;
- Internet address of the website from which the online offer is accessed (so-called URL of origin or referrer URL);
- Name of the service provider which was used to access the online offer;
- Name of the files or information accessed;
- Date and time as well as duration of recalling the data;
- Amount of data transferred;
- Operating system and information on the internet browser used, including add-ons installed (e.g., Flash Player);
- http status code (e.g., “Request successful” or “File requested not found”).
3.5 · Children
This online offer is not meant for children under 16 years of age.
3.6 · Data transfer
3.6.1 · Data transfer to other controllers
Principally, your personal data is forwarded to other controllers only if required for the fulfillment of a contractual obligation, or if we ourselves, or a third party, have a legitimate interest in the data transfer, or if you have given your consent. Particulars on the legal basis and the recipients or categories of recipients can be found in the section “Processing purposes and legal basis” (see no. 3.3).
Additionally, data may be transferred to other controllers when we are obliged to do so due to statutory regulations or enforceable administrative or judicial orders.
3.6.2 · Service providers (general)
We involve external service providers with tasks such as sales and marketing services, contract management, payment handling, programming, data hosting, and hotline services. We have chosen those service providers carefully and monitor them on a regular basis, especially regarding their diligent handling of and protection of the data that they store. All service providers are obliged to maintain confidentiality and to comply with the statutory provisions. Service providers may also be other Bosch Group companies.
3.6.3 · Transfer to recipients outside the EEA
We can also transfer personal data to recipients with headquarters outside the EEA in so-called non-member countries. In this case, we ensure before transfer that the recipient either possesses an appropriate standard of data protection (e.g. on the basis of an adequacy decision of the EU Commission for the relevant country or the agreement of so-called EU standard contractual clauses of the European Union with the recipient) or if you have consented to the transfer.
We might transfer personal data to recipients located outside the EEA into so-called third countries. In such cases, prior to the transfer we ensure that either the data recipient provides an appropriate level of data protection or that you have consented to the transfer. You are entitled to receive an overview of third country recipients and a copy of the specifically agreed-provisions securing an appropriate level of data protection. For this purpose, please use the statements made in the “Contact” section (see no. 10).
3.7 · Duration of storage, retention periods
Principally, we store your data for as long as it is necessary to render our online offers and connected services or for as long as we have a legitimate interest in storing the data (e.g. we might still have a legitimate interest in postal mail marketing after fulfillment of our contractual obligations). In all other cases we delete your personal data with the exception of data we are obliged to store for the fulfillment of legal obligations (e.g. due to retention periods under the tax and commercial codes we are obliged to have documents such as contracts and invoices available for a certain period of time).
4. of
In the context of our online service, cookies and tracking mechanisms may be used. Cookies are small text files that may be stored on your device when visiting our online service. Tracking is possible using different technologies. In particular, we process information using pixel technology and/or during log file analysis.
4.1 · Categories
We distinguish between cookies that are mandatorily required for the technical functions of the online service and such cookies and tracking mechanisms that are not mandatorily required for the technical function of the online service.
It is generally possible to use the online service without any cookies that serve non-technical purposes.
4.1.1 · Technically required cookies
By technically required cookies we mean cookies without those the technical provision of the online service cannot be ensured. These include e.g. cookies that store data to ensure smooth reproduction of video or audio footage.
Such cookies will be deleted when you leave the website.
4.1.2 · Cookies and tracking mechanisms that are technically not required
We use marketing cookies and tracking mechanisms. We only use such cookies and tracking mechanisms if you have given us your prior consent in each case. With the exception of the cookie that saves the current status of your privacy settings (selection cookie). This cookie is set based on legitimate interest.
General
By using marketing cookies and tracking mechanisms we and our partners are able to show you offerings based on your interests, resulting from an analysis of your user behavior:
- Statistics:
By using statistical tools, we measure e.g. the number of your page views. - Conversion tracking:
Our conversion tracking partners place a cookie on your computer (“conversion cookie”) if you accessed our website via an advertisement of the respective partner. Normally these cookies are no longer valid after 30 days. If you visit certain pages of our website and the cookie has not yet expired, we and the relevant conversion partner can recognize that a certain user clicked on the advertisement and thereby was redirected to our website. This can also be done across multiple devices. The information obtained by means of the conversion cookie serves the purpose of compiling conversion statistics and recording the total number of users who clicked on the respective advertisement and were redirected to a website with a conversion tracking tag.
Please note that using the tools might include transfer of your data to recipients outside of the EEA where there is no adequate level of data protection pursuant to the GDPR (e.g. the USA). For more details in this respect please refer to the following description of the individual marketing tools:
- Name: Google Analytics
Provider: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Ireland
Function: Analysis of user behavior (page retrievals, number of visitors and visits, downloads), creation of pseudonymous user profiles based on cross-device information of logged-in Google users (cross-device tracking), enrichment of pseudonymous user data with target group-specific information provided by Google, retargeting, UX testing, conversion tracking, and retargeting in conjunction with Google Ads - Name: Google Tag Manager
Function: Administration of website tags via a user interface, integration of program codes on our websites - Name: Google Ads
Function: Placement of advertisements, remarketing, conversion tracking
Further information is available at: https://adssettings.google.com/authenticated
4.2 · Management of cookies and tracking mechanisms
You can manage your cookie and tracking mechanism settings in the browser and/or our privacy settings.
Note: The settings you have made refer only to the browser used in each case.
4.2.1 · Deactivation of all cookies
If you wish to deactivate all cookies, please deactivate cookies in your browser settings. Please note that this may affect the functionality of the website.
4.2.2 · Management of your settings with regard to cookies and tracking mechanisms not required technically
When visiting our websites, you will be asked in a cookie layer whether you consent to our using of any marketing cookies or tracking mechanisms, respectively.
In our privacy settings, you may withdraw the consent with effect for the future or grant your consent at a later point in time.
5. Content Delivery Network of Microsoft Azure
In order to optimize the loading times of our online offer, we use Azure Content Delivery Network (CDN) Services. Providers are Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052-6399, USA and Microsoft Ireland Operations Limited, One Microsoft Place, South County Business Park, Leopardstown, Dublin 18 D18, Ireland.
The CDN helps to provide the content of our online offer — especially large media files such as graphics, text, or scripts — more quickly with the help of a network of geographically distributed servers, thereby reducing loading times.
The use of the CDN services is based on our overriding legitimate interest within the meaning of article 6 section 1 lit. f GDPR in the efficient provision of our online offer.
In context of this processing, personal data is transmitted to the USA. The transmission is based on European Standard Contractual Clauses in which Microsoft guarantees to comply with the European data protection law for its provided services.
Further information on privacy in connection with Microsoft’s CDN service is available here: https://azure.microsoft.com/en-us/support/legal/. Microsoft’s privacy policy can be found here: https://privacy.microsoft.com/en-us/privacystatement.
6. External links
Our online offers may contain links to internet pages of third parties, in particular providers who are not related to us. Upon clicking on the link, we have no influence on the collecting, processing, and use of personal data possibly transmitted by clicking on the link to the third party (such as the IP address or the URL of the site on which the link is located) as the conduct of third parties is naturally beyond our control. We do not assume responsibility for the processing of personal data by third parties.
7. Security
Our employees and the companies providing services on our behalf, are obliged to confidentiality and to compliance with the applicable data protection laws.We take all necessary technical and organizational measures to ensure an appropriate level of security and to protect your data that are administrated by us especially from the risks of unintended or unlawful destruction, manipulation, loss, change, or unauthorized disclosure or unauthorized access. Our security measures are, pursuant to technological progress, constantly being improved.
8. User rights
To enforce your rights, please use the details provided in the “Contact” section (see no. 10). In doing so, please ensure that an unambiguous identification of your person is possible.
8.1 · Right to information and access
You have the right to obtain confirmation from us about whether or not your personal data is being processed, and, if this is the case, access to your personal data.
8.2 · Right to correction and deletion
You have the right to obtain the rectification of inaccurate personal data. As far as statutory requirements are fulfilled, you have the right to obtain the completion or deletion of your data.
This does not apply to data which is necessary for billing or accounting purposes or which is subject to a statutory retention period. If access to such data is not required, however, its processing is restricted (see the following).
8.3 · Restriction of processing
As far as statutory requirements are fulfilled you have the right to demand for restriction of the processing of your data.
8.4 · Data portability
As far as statutory requirements are fulfilled you may request to receive data that you have provided to us in a structured, commonly used and machine-readable format or – if technically feasible – that we transfer those data to a third party.
8.5 · Right of objection
8.5.1 · Objection to direct marketing
Additionally, you may object to the processing of your personal data for direct marketing purposes at any time. Please take into account that due to organizational reasons, there might be an overlap between your objection and the usage of your data within the scope of a campaign which is already running.
8.5.2 · Objection to data processing based on the legal basis of “legitimate interest”
In addition, you have the right to object to the processing of your personal data at any time, insofar as this is based on “legitimate interest”. We will then terminate the processing of your data, unless we demonstrate compelling legitimate grounds according to legal requirements which override your rights.
8.6 · Withdrawal of consent
In case you consented to the processing of your data, you have the right to revoke this consent at any time with effect for the future. The lawfulness of data processing prior to your withdrawal remains unchanged.
8.7 · Right to lodge complaint with supervisory authority
You have the right to lodge a complaint with a supervisory authority. You can appeal to the supervisory authority which is responsible for your place of residence or your state of residency or to the supervisory authority responsible for us. This is:
State Commissioner for Data Protection and Freedom of Information
Address:
Lautenschlagerstraße 20
70173 Stuttgart
Postal address:
Postfach 10 29 32
70025 Stuttgart
Telephone: +49 711 6155 41-0
Fax: +49 711 6155 41-15
e-mail to: poststelle@lfdi.bwl.de
9. Change of the data protection notice
We reserve the right to change our security and data protection measures. In such cases, we will amend our data protection notice accordingly. Please, therefore, notice the current version of our data protection notice, as this is subject to changes.
10. Contact
If you wish to contact us, please find us at the address stated in the “Controller” section (see no. 2).
To assert your rights, and to notify data protection incidents please use the following link:
https://request.privacy-bosch.com/entity/RB/.
For suggestions and complaints regarding the processing of your personal data we recommend that you contact our data protection officer: